Program Konferencji #PdlaP

DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Otwarcie konferencji przez konferansjera zawierające przedstawienie idei konferencji, składu i zalożeń działania koalicji, partnerów a także założeń technicznych realizacji wydarzenia.

WARSZTAT ONLINE

Przyszło nam prowadzić biznes w Nowej Rzeczywistości, a więc w czasie wielu zmian. Musimy bardzo szybko nauczyć się radzić sobie w tym chaosie, a zwłaszcza w okresie pandemii. Wiemy już, że nie wszystkim krajom przychodzi to łatwo. Polacy jednak są otwarci na nową wiedzę i wiele rzeczy nowych dla Europy Zachodniej, dla nas jest już naturalnych. Jeśli jednak tyle się zmieniło, należy się zastanowić, “czy pożądany, skuteczny styl przywództwa też ewoluuje, a jeśli tak, to jak?” Więcej dowiesz się na warsztacie w ramach Konferencji #PdlaP.

Prelegent:
Krzysztof Sarnecki – Prezes QUEST Change Managers

Case study Columbus Energy S.A.PRELEKCJA

Columbus Energy to jedna z najpopularniejszych w Polsce firm zajmujących się montowaniem instalacji fotowoltaicznych. Od 2014 roku, kiedy to rozpoczęła swoją działalność, zrealizowała ponad 6200 projektów. W III kwartale 2019 roku firma zanotował 300% wzrost przychodów, w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2020 roku mamy czas pandemii. Columbus po ogromnym spadku akcji i problemach wrócił do formy i dalej się rozwija. Weź udział w wydarzeniu i dowiedz się, jak firma poradziła sobie w pierwszym okresie pandemii oraz jak planuje funkcjonować w najbliższej przyszłości?

Prelegent:
Dawid Zieliński – Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

PANEL DYSKUSYJNY

Jeżeli chcesz posłuchać doświadczeń przedsiębiorców z róźnych branż, którzy chetnie podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami rozwiązań wdrożonych w ramach pandemii czy też informacjami jak przygotowują się na jeszcze trudniejsze czasy, to Konferencja #PdlaP jest dla Ciebie. Nawet jeśli niektóre rzeczy mogą wydawać się nam uniwersalne, to często inspiracja z innego placu bitwy z COVID-19 może pomóc rozwijać się dalej i szukać nowych rozwiązań.

Prelegenci:
Bartosz Berestecki – Członek Rady Nadzorczej PayU
Monika Bąk – Prezes Zarządu AUTOPART S.A.
Leszek Waliszewski – Prezes Zarządu FA Krosno

Moderator:
Sławomir Olejnik – Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju PCI

PRELEKCJA

Pani Redaktor magazynu VIP Biznes&Styl oraz portalu BIZNESiSTYL.pl przedstawi, jakie rozwiązania i możliwości oferują media dla sektora MŚP w trakcie koronawirusa. Przybliży możliwości promocji i reklamy, które można zastosować w obecnej sytuacji. Opowie o praktycznych nośnikach i skutecznych trendach dla promocji marki oraz dobrze prosperującego biznesu.

Prelegentka:
Aneta Gieroń – Redaktora Naczelna VIP Business & Styl

PRELEKCJA

Konferencja #PdlaP to bardzo dobra okazja aby skoncentrować na ocenie zmian, jakie zaszły w branży motoryzacyjnej na Podkarpaciu w okresie kilku ostatnich miesięcy oraz wpływie pandemii na jej funkcjonowanie i jej pozycji w stosunku do innych branż. Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia przedstawiciela Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego.

Prelegent:
Ryszard Jania – Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego

PANEL DYSKUSYJNY

Przedsiębiorca szuka możliwości finansowania bieżącej działalności swojego biznesu, jak i jego rozwoju przez cały czas. Szczególnie ważny wydaje się ten fakt w okresie trwającej pandemii koronawirusa COVID-19, gdy na horyzoncie widać już kończące się wsparcie rządowe w postaci tarczy antykryzysowych. Kolejnym krokiem i szansą mogą okazać się rozwiązania komercyjne, pożyczki lub inwestycje ze strony kapitału prywatnego. W tym panelu będziemy szukać praktycznych i niestandardowych rozwiązań finansowania rozwoju Twojego biznesu w trudnych czasach, wykorzystując doświadczenie, wiedzę oraz narzędzia i instrumenty finansowe, którymi operują nasi goście.

Prelegenci:
Krzysztof Szubert – Prezes Zarządu NCBR Investment Fund
Krzysztof Staszewski – Prezes Zarządu Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Mariusz Banaszuk – Partner Zarządzający ValueQuest

Moderator:
Sławomir Olejnik – Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju PCI

PRELEKCJA

Podczas konferencji #PdlaP dowiesz się, z jakich możliwości i rozwiązań finansowych oraz komercyjnych, oferowanych przez BGK może skorzystać podkarpacki sektor MŚP w trakcie pandemii koronawirusa.

Prelegentka:
Beata Rapa – Dyrektor Regionu BGK

PRELEKCJA

W czasach gwałtownych przemian i transformacji biznesu liderzy większą wagę zwracać powinni na kompetencje potrzebne w czasie pandemii i kryzysu? Niektórzy już je mają, a część z nas czy naszych pracowników powinna je rozwijać. Weź udział w prelekcji i dowiedz się więcej.

Prelegentka:
Sabina Kamińska – Przestrzeń Rozwoju – Trening Coaching Doradztwo

PANEL DYSKUSYJNY

Zapraszamy Cię do udziału w panelu prawnym Konferencji #PdlaP, jeśli zastanawiasz się nad restrukturyzacją działalności swojej firmy. Dowiesz się jak zabezpieczyć majątek i nie popełnić szeregu błędów, które pojawiają się często już na etapie planowania. Pokażemy Ci, dlaczego restrukturyzacja nie jest obecnie taka prosta z punktu widzenia prawnego, podatkowego i finansowego oraz jakie ryzyka w tych aspektach warto brać pod uwagę.

Prelegenci:

Andrzej Karpiak – biegły rewident, Prezes Podkarpackiej Izby Biegłych Rewidentów, Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów
Tomasz Kiszka – Doradca podatkowy
Ryszard Czopik – Vice-Prezes Zarządu w Grupie Van Pur

Moderator:
Piotr Kamiński – Partner Zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Kamiński&Kamiński

PRELEKCJA

Platforma Przemysł Przyszłości ruszyła w tym roku. Jej celem jest wspierać polskie firmy w cyfrowej tansformacji bazując na wiedzy i doświadczeniach jej ekspertów oraz partnerów. Na Konferencji #PdlaP dowiesz się na przykładach, jak bezkosztowo może rozpocząć ten proces w Twojej firmie oraz jakie wymagania musi ona spełniać.

Prelegentka:
Katarzyna Nosalska – Wiceprezes Zarządu Platforma Przemysłu Przyszłości

PRELEKCJA

Poznaj kierunki rozwoju biznesu w nadchodzącej dekadzie. Trendy, które mogą zainspirować Cię w czasie pandemii do poszukiwania dochodowych nisz rynkowych dla obecnego i przyszłego rozwoju własnych firm, w oparciu o posiadane zasoby. Wystąpienie bazować będzie na grudniowym raporcie firmy konsultingowej Frost & Sullivan z Mountain View (USA), zajmującej się badaniami, analizami rynku, doradztwem w zakresie strategii rozwoju oraz szkoleniami korporacyjnymi w wielu branżach.

Prelegent:
Jacek Kubrak – Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji

PRELEKCJA

Prelegent:

dr Henryk Pietrzak – Dyrektor Instytutu Psychologii Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej

SPOTKANIA Z EKSPERTAMI

(pokoje dyskusyjne – wideokonferencja*)

START godzina 14:30

* – warunkiem udziału jest udostępnienie obrazu video i dźwięku z mikrofonu

Rozliczenia VAT w czasach COVID-19 i kontrole fiskusa w okresie pandemii - o czym warto pamiętać?
EKSPERCI:
 • Małgorzata Militz doradca podatkowy, wspólnik GWW,
 • Piotr Świstak adwokat, dyrektor oddziału GWW w Rzeszowie.
Partner spotkania: logo_gww
Jak rozpocząć proces transformacji cyfrowej
w firmie już dzisiaj
i zrobić to
bezkosztowo?
EKSPERCI:
 • Hubert Skowron,
 • Piotr Kryjom,
 • Marcin Otrębski,
 • Mikołaj Kołodziejczak,
 • Przemysław Kowalski

Partner spotkania: logo_ppp

Fundusz Pożyczkowy
i dofinansowania
RARR

EKSPERCI:
 • Grzegorz Puć,
 • Jolanta Kasprzyk-Kremer
 • Dominik MichalczakPartner spotkania:

logo_rarr
Możliwości finansowania działań
przez Bank Gospodarstwa Krajowego
EKSPERT:
 • Beata Rapa

Partner spotkania:
logo_bgk
Możliwości finansowania działań przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju

EKSPERT:
 • Andrzej Siuta
 • Wojciech Kozak
Partner spotkania:
logo_pwb